ГРОМАДСЬКА СПІЛКА

«ІННОВАЦІЙНА ОРХУСЬКА МЕРЕЖА ТЕРИТОРІАЛЬНИХ ГРОМАД УКРАЇНИ ТА МІСТА КИЄВА»

CIVIC UNION «INNOVATION AARHUS` NETWORK TERRITORIAL COMMUNITIES OF UKRAINE AND KIEV CITY»

Перейти к записям

YOUTH FOR EUROPE together with Ukraine

30 червня відбулося зібрання учасників руху YOUTH FOR EUROPE together with Ukraine на базі Фонду ім. Багдана Гаврилишина спільно з Експертною радою БФ «Древляни», Комісією з інституційних реформ та євроінтеграції Комітету адміністративно-правового забезпечення та протидії корупції Громадської ради при Міністерстві екології та природних ресурсів України, Наукового парку НАУ, учасниками ПГС Україна-ЄС, на базі Інституту управління та права Національного університету імені Ярослава Мудрого, щодо отриманого повідомлення від Координатора Національної платформи Форуму громадянського суспільства Східного Партнерства UA_CSP_16_June_Release:

Пресреліз

Відбулося засідання української сторони Платформи громадянського суспільства УкраїнаЄС

16 червня 2015 року у м. Києві відбулося чергове засідання української сторони Платформи громадянського суспільства Україна-ЄС (далі — УС ПГС) під головуванням Олександра Сушка, співголови Платформи громадянського суспільства Україна-ЄС (далі — ПГС). Засідання відбулось у приміщенні Міжнародного фонду «Відродження», вул. Артема, 46.

ПГС, разом з Радою асоціації, Комітетом асоціації та Парламентським комітетом асоціації,  є офіційним органом асоціації між Україною та ЄС,  створення якого передбачено ст. 469-470 Угоди. ПГС забезпечує громадський діалог з питань асоціації, надає рекомендації іншим органам асоціації, здійснює незалежну оцінку стану виконання Угоди про асоціацію.

У засіданні взяли участь члени ПГС з української сторони: Олександр Сушко, Ростислав Дзундза, Родіон Колишко, Андрій Крупник, Валерій Луговець, Олексій Мірошниченко, Зоряна Міщук, Григорій Осовий, Олена Павленко, Галина Проців, В’ячеслав Рой, Ольга Тарасенко, Тетяна Тимошенко, Віктор Таран, а також спостерігачі та інші запрошені учасники, зокрема, Дмитро Шульга, Василь Андрєєв, Василь Шилов, Ольга Квашук, Павло Цируль, Олександр Голубов та Геннадій Болдир.

Під час засідання були розглянуті наступні питання:

 • На виконання рішень установчого засідання ПГС, що відбулось 16 квітня, визначено співдоповідачів з українського боку для підготовки доповідей за тематиками «Енергетика» та «Верховенство права та подолання корупції». Співдоповідачами призначені: з тематики «Енергетика» Олена Павленко, президент ГО «Діксі Груп» та координатор Робочої групи №12 «Енергетика та транспорт»; з тематики «Верховенство права та подолання корупції» — Олексій Хмара, виконавчий директор Transparency International Україна та координатор Робочої групи №4 «Боротьба з корупцією та шахрайством, державні фінанси, державні закупівлі, політика у сфері конкуренції (включно з державною допомогою)». Партнером Олексія Хмари з підготовки доповіді виступить Андрій Крупник, голова асоціації МГО «Асоціація сприяння самоорганізації населення» та координатор Робочої групи №2 «Демократичні реформи, верховенство права». Після визначення співдоповідачів зі сторони європейських партнерів буде розпочата спільна активна робота над доповідями, які мають бути презентовані у листопаді 2015 р, перед тим пройшовши громадське обговорення;
 • Узгоджено підготовку комплексного документу УС ПГС, що міститиме громадську оцінку виконання Угоди про асоціацію. Він стане підсумковим продуктом діяльності першого складу УС ПГС у 2015 році. Його підготовка буде відкритою, попередня версія виноситиметься на громадське обговорення у вересні, остаточна редакція буде оприлюднена у листопаді;
 • Обговорено механізми комунікації та співпраці з іншими органами асоціації, а саме Радою асоціації, Комітетом асоціації та Парламентським комітетом асоціації. Ухвалено рішення щодо започаткування регулярної взаємодії з даними органами у відповідності до Угоди про асоціацію;
 • Розглянуто перспективи подальшого розвитку та стратегічні кроки для інтенсифікації діяльності УС ПГС. Прийнято рішення щодо розробки процедурних рішень з тих питань, які не охоплені Регламентом ПГС, ухваленим 15 квітня, зокрема, щодо ротації членства в ПГС та формування її подальшого складу. Створено відповідну робочу групу за координації Зоряни Міщук, яка вже розпочала свою роботу;
 • Попередньо схвалено та відправлено на доопрацювання представлений Зоряною Міщук перший проект стратегічного документу УС ПГС, який містить бачення цілей, завдань та механізмів роботи ПГС.

«Приємно відзначати, що засідання УС ПГС пройшло дуже плідно та нам вдалося дійти згоди щодо низки ключових питань. Попереду дуже багато роботи, зокрема, щодо інтенсифікації комунікації всередині Платформи. Особливу увагу ми плануємо приділити взаємодії УС ПГС із владними структурами: парламентом, Президентом та Кабінетом Міністрів. Так само прагнемо посилювати співпрацю з іншими органами асоціації, зокрема з Радою асоціації, Комітетом асоціації та Парламентським комітетом асоціації. Крім того, важливим питанням нашої першої каденції залишається забезпечення прозорості, демократичності та чесності механізму ротації членів УС ПГС. Створена Робоча група, яка має прописати Регламент УС ПГС та розробити алгоритм, який дозволить у прозорий спосіб залучати до діяльності ПГС найбільш дієві, компетентні та віддані європейській справі громадські сили», — зазначив Олександр Сушко, співголова ПГС.

Зазначимо, що мандат першого скликання ПГС Україна-ЄС діє до листопада 2015 року. Другий склад ПГС, що обиратиметься у відповідності до Регламенту ПГС, затвердженому на установчому засіданні ПГС 16 квітня, матиме повноваження терміном на 2,5 роки. Співголовою ПГС з боку ЄС є представник польської профспілки «Солідарність» Анджей Адамчик.

___________________________________________________________________________

Контакта особа:

Ксенія Квітка,

Менеджер УС ПГС 

+38(050) 531-53-84

eu.ua.platform@gmail.com

Довідка:

    Платформа громадянського суспільства (ПГС) УкраїнаЄС орган громадянського суспільства, створення якого передбачено ст. 469-470 Угоди про асоціацію. Згідно з положеннями Угоди ПГС є двостороннім органом, що складається з представників громадянського суспільства України з однієї сторони і членів Європейського економічного і соціального комітету (ЄЕСК) — з іншої.

            ПГС є одним із чотирьох органів Асоціації поряд із Радою асоціації, Комітетом асоціації та Парламентським комітетом асоціації. І якщо перші представляють уряд та парламент, то ПГС створена з метою забезпечення належної ролі громадськості у процесі виконання Угоди про асоціацію.

            Процес утворення української частини ПГС (далі ПГС Україна-ЄС) був розпочатий у травні 2014 р., коли внаслідок публічного обговорення було створено Оргкомітет. 7 листопада 2014 року, відбулися Установчі збори УЧ ПГС, де понад 165 громадських організацій з усієї України обрали 15 учасників УЧ ПГС з річним терміном дії мандату. Вони, в той же час, є координаторами 15 робочих груп, що створені відповідно до тематичних розділів Угоди про асоціацію.

            Пізніше, для забезпечення ширшого представництва соціальних партнерів за пропозицією ЄЕСК в складі УС ПГС була створена Рада соціальних партнерів, що складається з 5 представників профспілок і 5 представників організацій роботодавців. Також до складу УС ПГС ввійшов Координатор Національної платформи Форуму громадянського суспільства Східного Партнерства (за посадою). Отже, на перший період своєї каденції (до листопада 2015 року) УС ПГС складається з 26 членів. Сторона ЄС в даний момент складається з 9 членів. Починаючи з листопада 2015 року, згідно Регламенту ПГС, буде забезпечене паритетне членство в Платформі по 15 осіб з кожного боку

Учасники засідання прийняли рішення звернутись до координатора платформи з наступним запитом:

Просимо надати відповідь на список питань, що хвилюють учасників Платформи з моменту її створення:

 1. ЧОМУ про «чергове засідання української сторони Платформи громадянського суспільства Україна-ЄС»  не було надіслане запрошення учасникам Платформи і ми вимушені шукати уривки інформації лише в засобах медіа та соцмережах з моменту створення Платформи, і в організації засідання практично змішані функції ПГС Україна-ЄС  та Національної платформи Форуму громадянського суспільства Східного Партнерства ?
 2. Останнє отримане від вас повідомлення було в листопаді 2014 року, і ми також не були запрошені до обговорення такого питання: « — Оригінальне повідомлення —
  Від кого: «
  EUUA CS Platform» <eu.ua.platform@gmail.com>
  Дата: 12 листопада 2014, 20:31:24
  Шановні колеги! У багатьох із Вас цілком справедливо виникло питання щодо використання терміну «замісник» замість альтернативних «заступник», «спів-координатор» тощо.  Хочемо повідомити, що спільним рішенням координаторів та голів робочих груп 11 листопада було прийнято рішення використовувати термін «заступник», зберігаючи за цим терміном ряд властивостей, притаманних «заміснику»:

1) заступник, делегований координатором, має права, рівні координаторським,

2) у випадку ротації, зміщення чи бездіяльності координатора заступник набуває повних прав координатора.

Для початку роботи в групах, координторам груп та їхнім заступникам у найближчий час буде надано списки груп. Після цього ви зможете отримувати повідомлення про роботу у групах. Паралельно Оргкомітет запропонує координаторам та заступникам технічні рішення для ефективного спілкування.

З повагою,

Оргкомітет»

 1. Чому не були виконані проголошені за повідомленням від 12 листопада 2014 р. наміри?

 Просимо нарешті надати списки замісників, списки груп, плани діяльності та звіти про діяльність а також пояснення – чому ця інформація не надходила з моменту створення Платформи, які були запропоновані «координаторам та заступникам технічні рішення для ефективного спілкування» і чому інші члени Платформи не в курсі цих рішень та самого спілкування.

 1. Також просимо повідомити, яким чином налагоджено співпрацю між керівництвом Платформи, головами робочих груп, їх заступниками, «органами Асоціації» — та усіма членами Платформи (окрім повідомлень в пошті постфактум), які кошти фонду Відродження виділені на організацію цієї діяльності, хто і за якими ознаками визначає їх розподіл і яким чином ми готуємось до переобрання керівництва Платформи за 4 міс., чому Платформу досі очолює п. Сушко (хоча при створенні Платформи його повноваження визначались на обмежений півріччям період) і наскільки представники Єврокомісії в курсі такого вибіркового підходу в діяльності очільників Платформи та повного нехтування взаємодією з усіма іншими членами Платформи.
 2. «Рядовим» членам Платформи навіть соромно згадувати про її існування на спільних заходах з потужними рухами Громадських Рад при ЦОВВ, Офісах реформ, Платформи Нова Країна, РПР та Інноваційної Платформи — тому що діяльність Платформи більше нагадує за стилем дії ЦК КПРС -а не демократичного руху громадянського суспільства України за 15 напрямами реформ.
 3. Пропонуємо виробити більш чіткі вимоги до оцінки плану діяльності по Платформі в цілому за наявний період та результатів дій очільників Платформи   — для чого попередньо нарешті провести спільні засідання з керівниками 15 напрямів всіх учасників Платформи найближчим часом, з представленими профільних Комітетів Верховної Ради- заслухати і обговорити наявні звіти очільників Платформи і  і визначити нарешті компетентних членів Платформи задля  демократичного та реального координування діяльності Платорми — а не лише інформування постстфактум, що ми спостерігаємо з моменту створення Платформи — якначе у тоталітарній системі загального одобрямса. Для вирішення цього питання пропоную організувати спільне засідання Платформи (а не вибіркових очільників) з представництвом Єфроофісу, за участі засновників по кожній групі і наданням оцінки діяльності очільників Платформи від її учасників за результатами   організації взаємодії, документообігу  та реальної співпраці учасників платформи по кожній групі і в цілому, належного інформування учасників — підтримки пропозицій  експертів з боку очільників Платформи (починаючи з моменту так і не завершеного обговорення 2х редакцій Положення про Платформу, двох принципово різних візій демократичного чи тоталітарного представлення Платформи на рівні Євроофісу та ЕКОСОКу) — рівень демократичності та компетентності в процесі такої діяльності — ефективність поєднання зусиль громадськості та очільників Платформи в оцінюванні результативності процесу втілення Угоди з ЄС та надання повноцінної інформаційної і організаційної підтримки як членам (засновникам) Платформи — так і широким верствам громадянського суспільства — що і має визначити успішність  діяльності наявного керівництва Платформи у представленні інтересів Громадянського суспільства України (ІГС, роботодавців та профспілок) відповідно до 479-470 ст. Угоди з ЄС та подальших документів, укладених очільниками Платформи з ЕКОСОК.
  • Безпосередньо щодо питань, розглянутих в процесі засідання української сторони Платформи громадянського суспільства УкраїнаЄС від 16 червня 2015 року у м. Києві, за отриманим від Вас повідомленням.

Просимо надати протокольне обґрунтування визначення співдоповідачів з українського боку для підготовки доповідей за тематиками «Енергетика» та «Верховенство права та подолання корупції» —  чому при цьому не залучені інші групи, яким чином це обґрунтоване? Першочергово – чому не залучені групи екологічного спрямування та технічного врегулювання, які першочергово мали визначити спільні програми з горизонтального врегулювання зазначених питань? Це викликає серйозні сумніви в демократичності та компетентності учасників засідання.  Впевнений, що для всіх учасників Платформи важливо отримати обґрунтування прийнятого рішення такого упередженого вибору.

 • Просимо також пояснити, хто саме визначений відповідальним за організаційне забезпечення наступного пункту з отриманого щойно повідомлення: «Узгоджено підготовку комплексного документу УС ПГС, що міститиме громадську оцінку виконання Угоди про асоціацію. Він стане підсумковим продуктом діяльності першого складу УС ПГС у 2015 році. Його підготовка буде відкритою, попередня версія виноситиметься на громадське обговорення у вересні, остаточна редакція буде оприлюднена у листопаді».
 • Аналогічно просимо надати повноцінну інформацію по пункту повідомлення: «Обговорено механізми комунікації та співпраці з іншими органами асоціації, а саме Радою асоціації, Комітетом асоціації та Парламентським комітетом асоціації. Ухвалено рішення щодо започаткування регулярної взаємодії з даними органами у відповідності до Угоди про асоціацію» — яким чином це вирішено, де про це повідомлення в соцмережах, які механізми доручення членів Платформи.
 • Так само за наступним пунктом повідомлення: «Розглянуто перспективи подальшого розвитку та стратегічні кроки для інтенсифікації діяльності УС ПГС. Прийнято рішення щодо розробки процедурних рішень з тих питань, які не охоплені Регламентом ПГС, ухваленим 15 квітня, зокрема, щодо ротації членства в ПГС та формування її подальшого складу. Створено відповідну робочу групу за координації Зоряни Міщук, яка вже розпочала свою роботу; » — чому члени Платформи не отримували ніякої інформації про такі дії і наскільки вони правоспроможні???
 • Аналогічно за наступним пунктом повідомлення: «Попередньо схвалено та відправлено на доопрацювання представлений Зоряною Міщук перший проект стратегічного документу УС ПГС, який містить бачення цілей, завдань та механізмів роботи ПГС.» пропонуємо негайно провести зібрання членів Платформи  з надання публічної громадянської  оцінки демократичності і компетентності наявної діяльності очільників Платформи — проголошеним при її заснуванні цілям і формам діяльності.

Переслати запит доручено Остапенко Олексію, представнику Платформи, відповідальному секретарю Громадської спілки «Інноваційна Орхуська мережа територіальних громад України та міста Києва»

 

 

Опубліковано - Анна Остапенко
Оставить комментарий