КОРІНЬ ЗЛА або ВОРОГ УКРАЇНИ #1

КОРІНЬ ЗЛА або ВОРОГ УКРАЇНИ #1 та ЯК ПЕРЕМОГТИ

За останні 15 років в Україні відбулася поступова підміна моделі представницької демократії на систему оліграхічної влади, головним інструментом якої є корупція, а засобами – підконтрольний парламент та уряд, корумповані суди та правоохоронні органи.

Іншими словами, олігархи стали власниками політичних партій, а владу перетворили на надприбутковий бізнес, який дає можливість викачувати гроші з державного бюджету, за безцінь скуповувати державні підприємства та використовувати природні ресурси України.

Саме в цій площині лежить відповідь на питання “Чому в Україні досі не відбуваються очікувані зміни та гальмуються реформи?” А відповідь дуже проста — реформи позбавляють олігархів можливостей збагачуватись за рахунок держави, ламають їх основний інструмент — корупцію.

Повернення до справжньої представницької демократії має стати пріоритетним внутрішньополітичним вектором України. Для цього треба позбавити олігархів можливості впливати на владу — впливати на виборчий процес та контролювати фракції в парламенті. Як показала практика, революції та дострокові вибори безсилі в цьому питанні. Вони призводять до зміни облич, але не зміни системи. Треба змінювати правила гри. А для цього існує лише один цивілізований шлях – це прийняття законів, що дозволять відокремити олігархів від політичної влади та створять передумови для появи прозорого інституту лобізму в Україні. Фактично, ці закони мають стати основою для нового суспільного договору між громадянським суспільством, владою та бізнесом, який забезпечить баланс інтересів всіх сторін, і, як наслідок, сталий розвиток України.

Громадянський рух «За владу без олігархів«, за підтримки ГО «Варта Правди«, ГО «Люстраційний комітет Майдану» та Агентство Іміджу України, ініціює підготовку такого пакету законопроектів і пропонує долучитися до цього експертів в галузі права, яким не байдужа доля країни. Чекаємо на ваші пропозиції — ks.stopoligarh@gmail.com. Найближчим часом буде проведений кругий стіл, на якому разом з експертами ми почнемо працювати над втіленням цього задуму у життя.

Попередня Верховна Рада з зрозумілих причин ніколи б не прийняла такі закони. Ми сподіваємося, що в новому парламенті достатньо справді народних депутатів, які мають політичну волю і будуть готові проголосувати за такий пакет законів. Це стане справжньою перевіркою для нових депутатів на те, кому вони служать – народу України або олігархічній системі. Якщо виявиться, що нова Верховна Рада не здатна прийняти такі закони, то така Верховна Рада не потрібна народу України.

Источник

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

15 + одиннадцать =